Guardonats premis Sambori 2019

Adjuntem la rel·lació dels guardonats premis Sambori 2019 junt amb un pdf de l’acta del Jurat. Enhorabona a tots!.

Reunits el jurat de la Marina Alta del Premi Sambori 2019, a l’Ajuntament dOrba, a 5 de març de 2019, i seguint rigorosament les bases de dit concurs, s’han acordat els següents finalistes que en les següents actes es detallen.

Membres del jurat:
Ana Esther Nogueroles Ferrando
Miguel Font Aranda (sols ha participat com a jurat en les etapes de primària) Pepa Belchí Escrivà
Beatriz Riera Bujedú
Neus Mondejar Martínez
Mercé Pons Sendra
Aranau Alemany Ballester
Jose Miguel Mut Ronda
Actua com a presidenta del jurat: Mar Chesa i Pedrós

  • Educació Infantil de 3 anys:

    • Títol: “LES MINIMANS”
    • Mestra/e: Paqui Ferrer Ortolà, Menty Kàmara Bertomeu i Arantxa López Matoses
    • Centre i població: CEIP SEGÀRIA – EL VERGER
  • Educació Infantil de 4 anys:

    • Títol: “EL SECRET DE LES PARAULES”
    • Mestra/e: Estefania Donet Mompó
    • Centre i població: CEIP LLEBEIG – DÉNIA
  • Educació Infantil de 5 anys:

    • Títol: “EL TRESOR PIRATA DEL CASTELLET”
    • Mestra/e: Miguel Font Aranda
    • Centre i població: CEIP COMARCAL HISPANITAT – ORBA
  • Infantil Col·lectiu d’Aula. Premi Empar Granell a la millor proposta didàctica:

    • Títol: “EL DRAC DAURAT”
    • Mestra/e: Lorena Martínez Martí
    • Centre i població: CRA DE LA RECTORIA – BENIMELI
  • Primer Cicle de Primària-Col·lectiu:

    • Títol: “CAPUTXETA NEGRA, PLATEJADA, TRANSPARENT I MULTICOLOR”
    • Mestra/e: Helena Oltra Puigdomenech
    • Centre i població: CEIP AMBRA – PEGO
  • Primer Cicle d’Educació Primària, tres finalistes:

    • Primer finalista:
    • Títol: “EL BOSC”
    • Autor/a: Elsa Martínez Vallés
    • Centre i població: CEIP COMARCAL HISPANITAT – ORBA
    • Segon finalista:
    • Títol: “MARTINA I EL SEU AMIGUET”
    • Autor/a: Maria Seguí Mas
    • Centre i població: CEIP VIRGEN POBRE – XALÓ
    • Tercer finalista:
    • Títol: “LA IMAGINACIÓ D’HÉCTOR”
    • Autor/a: Sirerol Baidal
    • Centre i població: CEIP VIRGEN POBRE – XALÓ
  • Segon Cicle d’Educació Primària, tres finalistes:

    • Primer finalista:
    • Títol: “GAL·LA CANVIA EL CONTE”
    • Autor/a: Lucia Garcia Castrillo
    • Centre i població: CEIP POU DE LA MUNTANYA – DÉNIA
    • Segon finalista:
    • Títol: “EL TITOT”
    • Autor/a: Marc Pons Torrell
    • Centre i població: CEIP L’ALFÀS – PEDREGUER
    • Tercer finalista:
    • Títol: “UN AMAGATALL SECRET”
    • Autor/a: Lina Hernàndez Gregori
    • Centre i població: CEIP SANCHIS GUARNER – ONDARA
  • Tercer Cicle d’Educació Primària, tres finalistes:

    • Primer finalista:
    • Títol: “EL MÓN PER UN FORAT”
    • Autor/a: Ruth Almero Mut
    • Centre i població: CEIP SAN LUIS BELTRAN – TORMOS
    • Segon finalista:
    • Títol: “LA PREDRA PRECIOSA”
    • Autor/a: Cristian Boda Rodriguez
    • Centre i població: CEIP AZORIN – CALP
    • Tercer finalista:
    • Títol: “LA DECISIÓ D’ALEIX”
    • Autor/a: Elisa Puig Berenguer
    • Centre i població: CEIP HISPANITAT – ORBA
  • Primer Cicle d’Educació Secundària, tres finalistes:

    • Primer finalista:
    • Títol: “UN PODER MOLT ESPECIAL”
    • Autor/a: Mar Mengual Ortolà
    • Centre i població: SECCIÓ IES ENRIC VALOR – ORBA
    • Segon finalista:
    • Títol: “LARA I ELS SEUS DESITJOS”
    • Autor/a: Mónica Tarraga Shebkova
    • Centre i població: IES Num 3 – DÉNIA
    • Tercer finalista:
    • Títol: “LA MORT BLAVA”
    • Autor/a: Bruno González Albuferra
    • Centre i població: IES Num 3 – DÉNIA
  • Segon Cicle d’Educació Secundària, tres finalistes:

    • Primer finalista:
    • Títol: “ANTIHEROIS”
    • Autor/a: Adrià Capellino
    • Centre i població: IES Num 3 – DÉNIA
    • Segon finalista:
    • Títol: “CAMINANTS NOCTURNS”
    • Autor/a: Ricard Juan Chesa
    • Centre i població: IES JOSEP IBORRA – BENISSA
    • Tercer finalista:
    • Títol: “CARTA A UNA FILLA”
    • Autor/a: Silvia Verduras Garcia
    • Centre i població: SECCIÓ IES ENRIC VALOR – DÉNIA
  • Batxillerat i Cicles Formatius acorda tres finalistes, dos finalistes:
    • Primer finalista:
    • Títol: “EL POBLE SENSE NÚVOLS”
    • Autor/a: Clàudia Cabrera Ronda
    • Centre i població: IES JOSEP IBORRA – BENISSA
    • Segon finalista:
    • Títol: “LA ROSA GROGA”
    • Autor/a: Emma Fluxà Cuello
    • Centre i població: IES JOSEP IBORRA – BENISSA
  • Premi en la categoria Necessitats Educatives Especials:
    • QUEDA SENSE CAP FINALISTA ESTA CATEGORIA PER MANCA DE PARTICIPANTS
Comments ( 0 )

    Leave A Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *